Öğrenci Yurtları İstanbul

Öğrenci Yurtları İstanbul eğitim yılının açılması ile merak edilen konulardan bir tanesi olmuştur. İstanbul kalabalık bir şehir olduğu için ev kira fiyatları oldukça yüksektir. Özellikle üniversite ve lise öğrencileri ev tutma ve ev kiralama gibi konularda ev bulamama gibi problemler ile karşı karşıya gelebilirler. Özellikle farklı şehirden gelen öğrencilerin güvenli ve lüks yurtlarda kalmaları son derece önemlidir. Burada aileler ilk etapta yurt güvenliğini göz önüne almalılardır. Yurtlar sürekli olarak güvenlik görevlileri tarafından kontrol ediliyor olmalı ve güvenlik kameraları sürekli açık olmalıdır. Bununla beraber yurt giriş çıkışa kontrollü bir şekilde yapılmalıdır özellikle turnike geçiş sistemleri hem öğrenci güvenliği bakımından hem de yurt binası güveliği bakımından son derece önemli bir nokta olacaktır.

Yurt Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Öğrenci yurtları İstanbul, seçimlerinde okula yakın olan yurtlar tercih edilmelidir. Bu okul ders saatlerine yetişmek adına avantajlı bir durum olurken, yol ücreti gibi giderleri de en aza indirecektir. Yurt binası içinde bulunan kafe, yemek hane, spor salonu, etüt odası, kütüphane gibi detaylar öğrencilerin derslerine olumlu yansırken yurt dışında herhangi bir sosyal hayata da gerek bırakmayacak niteliktedir. Yine odalarda kalacak kişi sayısı da diğer önemli konular arasında yer alır. yurt odaları genellikle  bir kişilikten dört kişiliğe göre değişir bir kişilik odalar dört kişilik odalara nazaran daha yüksek fiyatlı olacaktır. İstanbul özel yurtlar seçimi yaparken cadde üzerinde olan yurtlar genelde ses bakımından daha fazla sesi içeri çeker buda öğrencinin uyumasında güçlük ve ders çalışmasında güçlük gibi sorunları beraberinde getirir bu nedenle yurtların seçimi yapılmadan önce sessiz ve sakim alanlarda olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yurtların Öğrenci İçin Önemi Nedir?

Öğrenci yurtları İstanbul, yurtları kiralık evlere nazaran daha uygun fiyatlıdır. Yine yurtlarda sunulan temizlik ve yemek gibi imkanlar öğrencilerin hayatını kolaylaştıran detaylar arasında yer alır. Bu nedenle temizliği düzgün yapılan ve düzenli yapılan yurt seçmeye özen göstermeniz gerekir. Yine yurtlarda öğrenci kontrolleri rutin olarak yapılması ailelerin daha rahat etmelerine de yardımcı olacaktır. Yurtları incelemek için sitemizden faydalanabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak