İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları  

İstanbul erkek öğrenci yurtları fiyatları bazı faktörlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Bunlardan birisi de odaların kalitesi olarak karşımıza çıkıyor. Farklı kalitedeki odalar farklı fiyatlardan kiralanabiliyor. Ayrıca konum da önemli noktalar arasında yer alıyor. Kampüs ve üniversite yerleşkelerine yakın olan yurtların fiyatları oldukça fazla oluyor. Bu fiyatların artmasının sebepleri sıralanırsa hiç şüphesiz kolay ulaşım, toplu taşımanın vereceği zahmetli yolculuklardan kurtulmak ve parasal açıdan da avantaj sağlamak gibi bir 3’lü sıralama yapılabilir. Ayrıca bu yurtların konumları itibariyle yakın olmaları ders arasında ve kısa bir mola da bile öğrencinin yurduna gelebilmesini ve dinlenebilmesini sağlıyor. Üniversitelerde kimi dersler arasında 5-6 saat boşluklar olabiliyor. Bu gibi derslerde öğrencinin gelmesi ve dinlenmesi uzak yurtlarda ise imkânsız oluyor. Yakın yurtlarda ise durum değişiyor.

Kalite Olarak İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Değişebiliyor

İstanbul erkek öğrenci yurtları fiyatları kaliteye göre artış gösterebiliyor. Daha kaliteli yurtlar daha pahalı fiyatlara kiralanıyor. Kaliteden kasıt bina yapısı, hizmetler ve oda dizaynı olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul erkek yurt fiyatları Odanın içerisinde yer alan ürünler fiyatı belirleyen temel faktörlerden birisi oluyor. Bazı yurtlarda odalarda TV ve buzdolabı bulunurken bazı odalarda bu ürünler yer almıyor. Bunun sonucunda ise fiyat farkları oluşuyor. Fakat buzdolabı olması öğrenciye büyük kolaylıklar sağlıyor. Bazı yurtlarda ise koridorda veya ortak kullanım alanlarında mutfak bulunabiliyor. Yine bu öğrenci için avantaj sağlıyor. Herhangi bir durumda yemek yapma imkânı öğrenciye verilmiş oluyor.

Hangi Ek Hizmetler İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları İçin Fiyatları Artırıcı Etki Yapar?

İstanbul erkek yurtları fiyatları ek hizmetlerin artması ile de artış gösteriyor. Ek hizmetler incelendiğinde sınırsız internet, 24 saat sıcak su ve güvenlik gibi farklı avantajların olduğu göze çarpıyor. Genelde bu hizmetler çoğu yurtta yer alıyor. Fiyatı belirleyen temel faktör ise bu hizmetlerin daha özel olanlarıdır. Bir kurs açılması yurdu hiç şüphesiz daha özel yapıyor. Gitar kursu olan bir yurt ile eğitim hayatı devam ederken akşam saatlerinde dinlendikten sonra öğrenci kendine vakit ayırabiliyor. Bazı yurtlar ise oyun salonları ve spor merkezleri gibi hizmetler sunuyor. Bunlardan istenilen tercih edilerek öğrenciye iyi bir yaşam sunulabilir.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak