Ara
 Popüler Yurt Ankara / Çankaya Kız Öğrenci Yurdu
Özel Kurtuluş Kız Öğrenci Yurdu

Telefon: 0312 432 0 999

Öne Çıkan Hizmetler:  Kahvaltı     Akşam Yemeği     Sıcak Su (24 Saat)   
  Sınırsız internet     Odaya Özel Banyo WC     Mini Market - Kantin   

 Popüler Yurt Ankara / Çankaya Kız Öğrenci Yurdu İncele
 Popüler Yurt Ankara / Çankaya Kız Öğrenci Yurdu
Yurt Çankaya Özel Kız Öğrenci Yurdu

Telefon: 0312 434 1 666

Öne Çıkan Hizmetler:  Güvenlik     İnternet (Wi-Fi)     Etüt odası   
 Sıcak Su (24 Saat)     Çamaşır yıkama ve ütüleme     Kahvaltı Açık Büfe   

 Popüler Yurt Ankara / Çankaya Kız Öğrenci Yurdu İncele


Ankara'nın En Kapsamlı ve Konforlu Ankara Özel Yurtlar

Türkiye’nin gelişmişlik bağlamında en büyük beş şehri arasında yer alan ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) gibi adını dünya çağında duyurmuş bir üniversite başta olmak üzere birçok üniversiteye ev sahipliği yapan başkentimiz Ankara, öğrencilerin tercihleri arasında üst sıralarda yer alır. Bu nedenle Ankara'daki öğrenci yurtları daha fazla rabet görmektedir. Yoğun ilgiden dolayı ihtiyaçların artması başkent'te öğrencilerin rahat etmesi için daha fazla özen gösterilmekte ve bu konuda öğrencilere verilen hizmetlerde çoğalmaktadır. 

En Uygun Fiyatlı Ankara Özel Yurtlar

Yüksek bir tercih oranına sahip olduğu için öğrencilerden doğan arzı karşılamak adına Ankara özel yurtlar bakımından zengin bir şehirdir. Farklı taleplerle gelen öğrencilerin isteklerini karşılamak için geniş bir seçenek yelpazesi sunar. İstekleri ve bütçesini göz önünde bulundurup Ankara özel yurtlararasında bir seçim yapmak da öğrencilere düşer. Ankara'daki öğrenci yurdu genellikle üniversite konumlarına yakın çevrelerde olup öğrenciye daha hizmeti sunmaktadırlar.

Ankara Özel Öğrenci Yurtları Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ankara özel öğrenci yurtları şehrin çeşitli lokasyonlarına dağılmasıyla gençlere yaşayacakları muhiti seçme konusunda birçok seçenek sunar. Öğrencilerin kendilerini evlerinde gibi hissetmesini amaçlayan Ankara özel yurtlar genellikle çeşitli şirketlere işbirliği yaparak ya da kendi bünyesinde çalıştırdığı kadrolu elemanlarıyla temizlik ve yemek hizmeti sunarlar. Yeni bir şehre gelen öğrenciler için yeni bir sosyal çevre oluşturmak önemlidir. Bu bağlamda 1, 2, 4 ya da 6 kişilik oda seçenekleri sunan öğrenci yurtları bu konuda gençler için güzel bir seçenektir. Temel hizmetlerin yanı sıra spor salonu, yüzme havuzu, çamaşır hizmetleri, ortak yaşam alanı gibi ekstra olanaklar sunan Ankara özel öğrenci yurtlarını bulmak mümkündür.

Ankara Özel Kız Yurtları Konusunda Öğrenci ve Ailelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Ankara özel kız yurtları üniversitelerin kampüslerine yakın olması ile de dikkat çekmektedir. Ulaşım son derece önemli bir konu olduğundan ötürü ders saatlerine geç kalmamak adına mutlak suretle okula yakın noktalar tercih edilmelidir. Öğrenciler için Ankara özel kız yurtları barınma ihtiyaçlarının karşılanmasında ev tutma alternatifi de bulunmaktadır. Ancak aileler için yurt ve ev karşılaştırıldığında hem sorumluluk hem de maddiyat açısından büyük uçurumlar bulunmaktadır. Aile çocuğu açısından güvenliğe önem verdiği için Ankara özel yurtları tercih edecektir. Öğrencilerin dikkatini ve düşüncesini ilk olarak eğitimlerine vermesi gerektiğinden rahat yaşam koşullarının rahat olması da bu noktada önem taşımaktadır ki aile bireyleri kız evlatlarının rahat etmesini isteyeceklerdir. Ankara'da bulunan Ankara özel kız yurtları aileler için oldukça güvenlikli, konforlu ve huzur dolu olarak dizayn edilmiştir.

Ankara Özel Erkek Yurtları Konusunda Öğrenci ve Ailelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Bir yurt seçiminde yeni eğitime başlayacak bir erkek öğrenci için aileler en çok güvenilir ve konforlu Ankara özel erkek yurtları arama telaşına girerler. Öğrencilerin isteklerini karşılayacak şekilde yeni öğrencilere hazırlıklarını yapmaya başlamışlardır. Özelikle bu konuda araştırılırken odaların dışındaki sosyal imkânlar göz önünde bulundurulmalıdır. En çok Ankara özel erkek yurtları araması yapılırken öğrenciler sunulan imkanları göz önüne alırlarki bunlar başlıca, spor salonu, etüt odası, kütüphane ve diğer sosyal yaşam alanlarının zenginliği kaliteli vakit geçirmek için dikkate alınmalıdır. Bu konu erkek öğrencinin vaktinin çoğunu yurtta geçirmesi için de etkili olacaktır. Aile her zaman üniversite eğitimi alan bir erkek öğrencinin eğitim dışında ki kendini geliştire bilme sürecine de önem vermelidir. 

Ankara Yarı Özel Yurt ve Özel Yurt Arasındaki Fark nedir?

Ankara da üniversitelerin bulunduğu bir çok bölgede ve aynı şekilde Ankara’nın birçok yerine dağılmış üniversitelere hitap eden özel öğrenci yurtları olmasıyla gençlere hayatlarını kuracakları yeri seçmek için çokça seçenek bulunur. Yarı özel yurtlar KYK yurdu olup özle yurtlar ile arasında belirli ölçekte fiyat farkı bulunur. En uygun yurtlar olarak öğrenciye hızlı bir şekilde arasındaki farkı görmesini ve seçimini yapmasını sağlayacak hizmet sunuyoruz. Fakat özel yurtların sunduğu bir çok imkan bulunmakta.Ankara özel erkek yurtları ve Ankara özel kız yurtları genellikle üniversitelerin yanında konumlanmışır ve mesafesi olan çoğu özel yurt ring hizmeti sunar. Çünkü şehrin merkezi ile okul kampüsleri arasında hatırı sayılır mesafeler olabiliyor ama yinede bu tür hizmete önem vermekte özel yurtlar. Ankara özel yurtlar belirli saat aralıklarında okula verdiği servis hizmeti ile bu konuyu çözmeye yönelik adımlar atmıştır.  Güvenli bir ortamda yaşamayı istemek herkesin en doğal hakkıdır. 7/24 güvenlik hizmeti isteyenler için bunu sunan mevcuttur. Ayrıca etüd odaları, gençlerin bir arada vakit geçirebilecekleri ortak kullanımlı salonlar gibi daha birçok hizmet Ankara özel öğrenci yurtlarının bünyesinde mevcuttur.

 

Ankara pek çok üniversite öğrencisinin lise yıllarından beri gitmek istediği, üniversite hayallerini kurarken hayallerinde yer verdiği bir şehirdir. Şehirde pek çok üniversite bulunması şehrin nüfusundaki öğrenci oranını arttırmaktadır. Şehir öğrenciler için oldukça iyi bir şehirdir. Gerek pek çok AVM'sinin olması, gerek ekonomik olarak ucuz olması gerekse pek çok öğrenci olmasından dolayı öğrenci nüfusunun fazla olması gerekse ulaşımın kolay olması öğrenciler açısından avantajlı durumlardır. Şehre gelen öğrencilerin bazıları devlet bazıları ise özel yurtlarda kalmaktadır. Özel yurdu genellikle kız öğrenciler tercih etmektedirler. Ankara kız yurtları şehre gelen kız öğrenciler için fazlasıyla yeterlidir ve çoğu yurdun durumu oldukça iyidir.