Trabzon Özel Kız Öğrenci Yurdu

Kız öğrencilerin ailelerinin bulunduğu şehirden başka bir yerde üniversite okuması halinde hem kendileri hem de aileleri için en büyük endişe kaynağı güvenlik meselesidir. Ev tutarak konaklama ihtiyacını giderecek olan kişiler güvenlikle ilgili alacakları önlemlerden kendileri sorumludur. Buna karşın Trabzon özel kız öğrenci yurdu konaklama için tercih edildiğinde yurtta bulunan ve 24 saat hizmet veren güvenlik görevlileri kız öğrencileri muhtemel tehlikelere karşı koruyacak ve önlem alma sorumluluğundan kurtaracaktır.

Trabzon Özel Kız Öğrenci Yurdu ve Sağlık

Ailelerinden uzakta üniversite eğitimi almak üzere Trabzon’a gelen kız öğrenciler zaman zaman çeşitli hastalıklara maruz kalabilmektedir. Aile yanında olduğunda rahatlıkla hastaneye götürülen ve zamanında tedavisi tamamlanan genç kızlar için aileden uzak kaldıkları zamanlarda bu durum bir soruna dönüşebilmektedir. Tek başına ev tutan bir öğrencinin diğer her konuda olduğu gibi bu konuda da sorumluluk kendisine aittir. Oysa Trabzon özel kız öğrenci yurdu revir olanakları hastalanan kız öğrenciler için değerlendirilebilmekte ve olası durumlar karşısında erken müdahalede bulunulabilmektedir. Ayrıca revirde çözülemeyecek problemler için öğrencilerin hastaneye ulaştırılmasına destek verilmektedir.

Trabzon Özel Kız Öğrenci Yurdu ve Temizlik

Öğrenciler vakitlerinin büyük bir kısmını ders çalışmaya ayırmak istediklerinden yapılması gereken işlerin büyük çoğunluğunu vakit kaybı olarak görmektedir. Vakit kaybı olarak görülen işlerden biri de yaşam alanının temizlenmesidir. Konaklama için Trabzon özel kız öğrenci yurdu tercih edildiğinde odaların, ortak kullanım alanlarının, etüt salonları ile yemek ve dinlenme alanı olarak kullanılan kısımların temizliği yurt görevlileri tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu durum öğrencileri önemli bir sorumluluktan kurtarmanın yanı sıra temiz ve sağlıklı bir ortamda uyuma, yemek yeme, duş ve tuvalet ihtiyacını giderme ve ders çalışma olanağı vermektedir.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak