Nişantaşı Üniversitesine Yakın Yurtlar

2023 yılı Üniversite sınavları geçtiğimiz günlerde yapıldı. Sınava giren 2,5 milyon öğrenci üniversite hayaliyle sınavlarda ter döktü. Sınava giren adayların birçoğu son yılların en zorlu sınavlarından biri olduğunu belirtti. Ancak birçok adayın üniversite hayaline yakın olduğu görülmektedir. Sınav sonuçları 18 Temmuz 2023 tarihinde ÖSYM’nin sitesinden açıklanacağı belirtilmektedir. Birçok aday bulunduğu şehir dışında bir üniversite tercihinde bulunacak. Bu durumda öğrencilerin en büyük sorunu kalacak yer bulmaktır. Üniversiteye yeni girecek ve halen üniversitelerde okuyan öğrencilerin kalmak için ilk tercihi öğrenci yurtlarıdır. Örneğin Mersin’de ikamet eden öğrencinin kazandığı İstanbul Nişantaşı Üniversitesine de hangi kampüste ise bölümü oradan öğrenci rahatlıkla yakın yurtları arayabilmekte. Nişantaşı üniversitesin de 3 tane kampüs bulunmakta, Nişantaşı üniversitesi osmanbey kampüsü yakın yurtlar  , Nişantaşı üniversitesi maslak 1453 Neotech kampüsü yakın yurtlar , Nişantaşı üniversitesi Sadabad kampüsü yakın yurtlar öğrenci rahatlıkla kazandığı bölümü bu kampüsler üzerinden araştırma yapması gerekecektir. Nişantaşı üniversitesine yakın yurtlar tercih etmek öğrenci için birçok avantaj sağlar.

Öğrenci Yurtları Hakkında Neler Dikkat Edilmeli?

Üniversite ve diğer okullarda eğitim almak için bulunduğu ilin dışına gitmek zorunda kalan öğrencilerin en çok tercih ettiği seçenek öğrenci yurtlarında kalmaktır. Bir öğrenci yurdunda kalmak isteyen kişinin öncelikle kalacağı yurt ve gideceği okul arasındaki mesafeye dikkat etmesi gerekir. Örneğin; İstanbul Nişantaşı Üniversitesine yakın yurtlar araştırarak en azından okula gidiş gelişlerde kolaylık ve sağlanır. Böylece zaman ve yolculuk için harcanan para öğrencinin cebinde kalacaktır. Aynı şekilde Nişantaşı Üniversitesine yakın yurtlar tercih etmeyerek daha uzak bir yurtta kalmak her sabah trafik çilesinin çekilmesine ayrıca otobüs, dolmuş parası vererek yüksek maliyetlere sebep olacaktır. Bu durum öğrenci için en kıymetli olan zaman ve paranın boşa tüketilmesi anlamı taşımaktadır.

Öğrenci Yurdu Seçerken Aranacak Özellikler Nelerdir?

Öğrenci yurdu seçerken öncelikle dikkat edilmesi gereken husus okula yakın olmasıdır. Kalınacak yurdun fizik koşulları önemlidir. Yani bina güvenlimi, yangın merdiveni var mı, çevresinde oturup dinlenebileceğiniz alanlar mevcut mu bakılması gerekir. Özellikle kız öğrenciler için bakılan yurtlarda özel güvenlik ve kamera sistemlerinin olması tercih edilmektedir. İç mekan özelliklerinde odaların durumu (kaç kişilik, banyo ve tuvalet, yataklar, masa, sandalye, TV gibi), ortak kullanım (Dinlenme odası, TV odası, oyun odası, çalışma odası gibi) alanlar yeterli düzeyde olması gerekir. Ayrıca önemli hususlardan olan kahvaltı ve yemek durumuna dikkat edilmelidir.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak