Kadıköyde Öğrenci Yurdu

Gençler üniversiteye hazırlık döneminde sosyal hayatlarından fedakarlık eder ve sadece derslerine konsantre olurlar. Ancak öğrenciler, şehir dışında iyi bir üniversite kazandıklarında bu kez de kalacak yer, acilen çözülmesi gereken bir sorundur. Aileler, çocuklarının başka bir kentte kalacakları yerin güvenli ve konforlu olduğunu bilmek isterler. Bu sebeple hem öğrenci hem de ailesi yurt ararken titizlik gösterir. Ülkemizdeki tüm yurtların sıralanacağı bir web sitesi oldukça işlevseldir. İnsanlar kendi ihtiyaçları doğrultusunda bir yurt bulabilirler. Söz gelimi, Kadıköyde öğrenci yurdu şeklinde bir arama yapıldığında; lokasyon, konfor, sosyal çevre ve okula uzaklık/yakınlık gibi unsurlar, öğrencinin kararını etkileyecektir.

Kadıköy’de Uygun Lokasyona Sahip Yurtlar

İstanbul’da birçok üniversite vardır. Buna göre, öğrenci için Anadolu Yakasının gözde ilçesi, Kadıköyde öğrenci yurdu uygun olabilir. Farklı lokasyonlarda yer alan yurtlar, İstanbul gibi büyük kentlerde öğrencilerin, trafikte fazla zaman kaybetmeden okula yetişmesine imkan vermektedir.

Kadıköy’de Erkek Öğrenci Yurtları

Öğrenci, yurtta bir odayı birkaç arkadaşıyla paylaşabileceği gibi tek başına da kalabilir. Bu öğrencinin tercihi ve ailenin imkanları ile orantılıdır. Bununla birlikte, Kadıköyde erkek  öğrenci yurtları öğrenci tek başına kalsın ya da aynı odayı arkadaşlarıyla paylaşsın, gençler için, internet, çamaşır makinesi, sıcak su gibi hizmetler sunmaktadır. Sessiz ve güvenli bir ortam hem gençlerin rahat olmasını hem de ailelerinin onlar için endişelenmesini engellemektedir. Öte yandan gençler, sadece ders ile zamanlarını geçirmekten hoşlanmazlar. Bu sebeple, yurt gençlerin çeşitli hobilerle sosyalleşmesine imkan tanımaktadır.

Kadıköy’de Kız Öğrenci Yurdu

Yurt sorunu erkek öğrenciler için acilen çözülmesi gereken bir sorun olduğu gibi kız öğrenciler açısından da acil çözüm gerektiren bir sorundur. Aileler, kızlarının güvenli bir ortamda kaldığını bilmek isterler. Bu anlamda, İstanbul kız öğrenci yurtları arasın da yer alan Kadıköyde öğrenci yurdu kız öğrencilere yüksek konfor sunarken aynı zamanda yüksek güvenlik de sunuyor. Yurt, öğrenciler için bir yatakhane yaşamı değil, adeta bir aile ortamı özelliği kazanıyor. Aile ve öğrenci, yurdun sahip olmasını istediği tüm özellikleri gördükten sonra karar veriyorlar. Bu beklentiler, öğrenci için konfor ve aile için güvenlik olarak öne çıkıyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak