İzmir Öğrenci Yurtları Fiyatları

İzmir öğrenci yurtları fiyatları, üniversitede çocuk okutacak aileler için önemli bir kriterdir. Zira ağır hayat şartlarında üniversitede okuyacak çocuğun masraflarını karşılamak her aile için çok da kolay olmayacaktır. Fakat öğrencinin yurtta kalması evde kalan öğrencilere göre çok daha hesaplı olacaktır. İzmir gibi büyük bir şehirde ev kiralarının çok yüksek olması, faturaları, mutfak masrafları gibi giderleri düşünüldüğünde ev hayatı oldukça pahalı bir barınma şekli olur. Oysa yurtlarda her öğrenicin bütçesine ve maddi imkânlarına uygun seçenekler sunulur. Öğrenci maddi durumuna göre tek kişilik oda da kalabileceği gibi daha uygun fiyatla dört kişilik odalarda da kalabilir. Yurtların yeme-içme, internet, temizlik, güvenlik gibi tüm imkânlarından yurt fiyatı içerisinde faydalanabilir.

İzmir Öğrenci Yurtları Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Öncelikle yurdun bulunduğu semte ve yere göre değişir. Üniversiteye yürüme mesafesi kadar yakın olan yurtlar çok daha pahalı olur. Ya da tam şehir merkezinde olan özel yurtların fiyatı yüksek olacaktır. Bunun yanı sıra merkeze ve denize biraz daha uzak fakat ulaşım imkânı olan yurtlar daha hesaplı olur. İzmir yurt fiyatları belirleyici olan faktörlerden biri de yurdun sağladığı imkânlardır. Yurtta yemek olanağı varsa yurt fiyatına ilave edilecektir. Ya da yurdun kendine özel spor salonu, internet, oyun salonu gibi farklı sosyal faaliyetleri var ise fiyatı etkileyecektir. Yurtlarda fiyat konusunda en belirleyici unsurlardan biri de odanın kaç kişilik olduğudur. Tek kişilik odalar daha pahalı iken iki ya da dört kişilik odalar daha hesaplı olur.

İzmir Öğrenci Yurtları Fiyatları Nereden Öğrenilir?

İzmir öğrenci yurtları fiyatları konusunda çağımız teknolojisi interneti kullanarak bilgi edinebilirsiniz. Fiyat olarak en uygun İzmir öğrenci yurtlarını internette araştırarak sizin için en hesaplı yurdu bulabilirsiniz. Bunun yanında yurtta sunulan imkânlar hakkında da internette tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. İzmir yurtlarını fotoğraflı olarak tanıtan internet sitelerinden en beğendiğiniz ve maddi olarak bütçenize uygun olan yurdu seçerek kolaylık sağlayabilirsiniz. İzmir öğrenci yurdu hizmetleri ve fiyatları internet sitemizde ayrıntılı şekilde bulunur.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak