Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

İzmir Kız Yurtları

İzmir Kız Yurtları

İzmir Ege Üniversitesi’ni kazanan kız öğrenciler kalacak yer konusunda arayışa girdi. Hem güvenli, hem konforlu, hem de okula yakın bir yurt bulmak aslında bu şehirde zor değil. Ancak izmir özel kız öğrenci yurtları tüm bu olanaklarına göre değişiklik gösteriyor. Elbette merkezi noktalarda yer alan ve okula yakın İzmir kız yurtları diğer yurtlara göre daha pahalı olabiliyor. Ancak yine de bu şehirde her bütçeye uygun bir yurt bulmak mümkün.

 

 

Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemekleri İzmir Kız Yurlarında Özenle Hazırlanmakta

Bazı yurtlarda yemek verilmiyor ve bunun yerine mutfak bulunuyor. Bu mutfaklarda öğrenciler diledikleri yiyecekleri hazırlayabiliyor. Bazı İzmir kız yurtları açık büfe kahvaltı vererek gün içerisinde yeniden herhangi bir öğün vermiyor. Bazı yurtlar ise sabah, öğle ve akşam olmak üzere tüm öğünleri veriyor. Dolayısıyla İzmir kız yurdu fiyatları bu olanaklara göre de değişiklik gösterebiliyor.

Genellikle Tek Kişilik ya da Çoğul Odalar İzmir Kız Yurtlarında Nasıl Değişimler Göstermekte?

Tek kişi kalmak isteyen kız öğrenciler daha fazla para veriyor. Ancak birkaç arkadaşı ile aynı odayı paylaşmayı kabul eden öğrenciler, çok daha az miktarlarda ödeme yapıyor. Ayrıca odada her öğrenciye yetecek masa, sandalye, yatak ve koltuk da bulunuyor. Bu anlamda İzmir kız yurtları kız öğrencileri en iyi şekilde düşünmekte ve her öğrenci kendi yaşam alanını oluşturabilmektedir. Yataklar ranza tipi olabileceği gibi baza şeklinde de kullanılabiliyor. Giysilerin koyulabilmesi için ise giysi dolapları her öğrenciye veriliyor.

İzmir Kız Yurtları Sosyal Tesis ve Olanaklar

Bazı kız öğrenci yurtlarında, her odada balkon bulunuyor. Bazılarında ise bahçe, spor salonu ya da dinlenme alanları bulunuyor. Tabi İzmir kız yurtları ve fiyatları bu olanaklara göre de değişiyor. Hatta bazı yurtlarda fitnes ve yüzme havuzu dahi bulunabiliyor. Güvenlik konusunda ise hemen her yurt aynı önlemleri alıyor. Güvenlik görevlisi ya da kameralar ile yurtlar 7 gün, 24 saat izleniyor.