Ara

İzmir Kız Yurt Fiyatları

İzmir Kız Yurt Fiyatları

İzmir Ege Üniversitesi’ni kazanan kız öğrenciler kalacak yer konusunda arayışa girdi. Hem güvenli, hem konforlu, hem de okula yakın bir yurt bulmak aslında bu şehirde zor değil. Ancak İzmir kız yurdu fiyatları tüm bu olanaklarına göre değişiklik gösteriyor. Elbette merkezi noktalarda yer alan ve okula yakın olan yurtlar diğer yurtlara göre daha pahalı olabiliyor. Ancak yine de bu şehirde her bütçeye uygun bir yurt bulmak mümkün.

 

 

 

Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemekleri

Bazı yurtlarda yemek verilmiyor ve bunun yerine mutfak bulunuyor. Bu mutfaklarda öğrenciler diledikleri yiyecekleri hazırlayabiliyor. Bazı yurtlar açık büfe kahvaltı vererek gün içerisinde yeniden herhangi bir öğün vermiyor. Bazı yurtlar ise sabah, öğle ve akşam olmak üzere tüm öğünleri veriyor. Dolayısıyla İzmir kız yurdu fiyatları bu olanaklara göre de değişiklik gösterebiliyor.

Tek Kişilik ya da Çoğul Odalar

Tek kişi kalmak isteyen kız öğrenciler daha fazla para veriyor. Ancak birkaç arkadaşı ile aynı odayı paylaşmayı kabul eden öğrenciler, çok daha az miktarlarda ödeme yapıyor. Ayrıca odada her öğrenciye yetecek masa, sandalye, yatak ve koltuk da bulunuyor. Bu anlamda her öğrenci kendi yaşam alanını oluşturabiliyor. Yataklar ranza tipi olabileceği gibi baza şeklinde de kullanılabiliyor. Giysilerin koyulabilmesi için ise giysi dolapları her öğrenciye veriliyor.

Sosyal Tesis ve Olanaklar

Bazı kız öğrenci yurtlarında, her odada balkon bulunuyor. Bazılarında ise bahçe, spor salonu ya da dinlenme alanları bulunuyor. Tabi İzmir kız yurdu fiyatları bu olanaklara göre de değişiyor. Hatta bazı yurtlarda fitnes ve yüzme havuzu dahi bulunabiliyor. Güvenlik konusunda ise hemen her yurt aynı önlemleri alıyor. Güvenlik görevlisi ya da kameralar ile yurtlar 7 gün, 24 saat izleniyor.