Ara

İstanbul Ucuz Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul Ucuz Erkek Öğrenci Yurtları

Üniversite hayatında öğrencileri ve ailelerini en çok zorlayan konuların başında kalacak yer sıkıntısı gelmektedir. Çünkü kişinin kendini evinde hissedebileceği bir yurt ortamını bulması oldukça zordur. Ev tutarak eğitimini tamamlamak ise özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde oldukça zordur. Çünkü İstanbul'da hayat şartları öğrenciler için oldukça zordur. Durum böyle olunca aileler iyi bir araştırma yaparak çocuklarını kendilerini evinde hissedebilecekleri yurtlara kayıt ettirmektedir. İyi bir araştırma yapılarak gerçekten kaliteli yurt bulunabiliyor.

Öğrenci Yurtlarında Güvenlik

Genelde merkezi noktalarda bulunan yurtlar gerek üniversitelere gerekse sosyal aktivite alanlarına yakın konumlarda bulunmaktadır. Oldukça ekonomik koşullara öğrencilere tam bir ev ortamı sunulan yurtlarda günün her saati güvenlik en üst seviyede tutulmaktadır. 24 saat kamera ile izlenen yurtların girişinde de kimlik okuma sistemleri tercih edilmektedir. Ayrıca gece gündüz mutlaka bir güvenlik elemanı yurt girişinde nöbet tutmaktadır.

Yurtlarda Öğrenciye Sunulan Seçenekler

Öğrenci yurtlarında 1, 2, 3 ve 4 kişilik odalar öğrencilere sunulmaktadır. Bu odaların içerisinde yatak, ders çalışma masası ve elbise dolabı gibi öğrencilerin temel ihtiyaçları için gerekli eşyalar bulunmaktadır. 2, 3 ve 4 kişilik odalarda bu eşyalara ek olarak televizyon ve banyo gibi seçenekler de bulunmaktadır. Böylece öğrencilerin rahat bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Yurtlarda sabah, öğle ve akşam öğrencilere yemek hizmeti de verilmektedir. Sabah en az 5 çeşitten oluşan kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde ise en az 3 çeşit ev yemeği üniversite öğrencilerine verilmektedir.

Bunların dışında yurtta bulunan spor odasında öğrenciler istedikleri gibi spor yapabilirken dinlenme odaları da günün her saati öğrencilerin hizmetine açıktır. Yurtlarda ısıtma işleminde merkezi sistem kullanılmakta olup her odada 7 gün 24 saat sıcak su bulunmaktadır.