Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

İstanbul Özel Yurtlar Avrupa Yakası

İstanbul Özel Yurtlar Avrupa Yakası

İstanbul ülkemizin en büyük şehri olmasının yanı sıra üniversite eğitimi bakımından da en çok seçeneğe sahip şehir olarak öne çıkıyor. Yaklaşık olarak elli adet üniversite İstanbul içerisinde eğitim veriyor. Dokuz adet devlet ve kırk civarı da özel üniversite olmak üzere her sene binlerce öğrenci eğitim için İstanbul’a geliyor. Bunun sonucu olarak konaklama seçenekleri önem arz ediyor. İstanbul özel yurtlar Avrupa yakası seçenekleri ve diğer seçenekler ve olanakları öğrenciler için bir arada sunuluyor.

 

İstanbul Özel Yurtlar Avrupa Yakası Seçenekleri

İstanbul özel yurtlar Avrupa yakası seçenekleri her öğrenciye hitap edebilecek genişliktedir. Özel yurtlar öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak çeşitlendirilir. Tek kişilik oda ya da benzeri istekler lüks kapsamda değerlendiriliyor. Bu ve benzeri durumlar için lüks özel yurtlar bulunuyor. Bunun yanı sıra öğrenciler için sosyal olanaklar, spor salonu ve benzeri olanaklar sunan yurtlar diğerlerine göre öne çıkıyor. Öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için bu tarz seçenekler sunuluyor. Ancak yurtlar için önemli olan öğrenciler için rahat ders çalışabilecekleri ortamları sunabilmesidir.

İstanbul Özel Yurtlar Avrupa Yakası’nda Nerede Yoğundur?

İstanbul özel yurtlar seçenekleri belli bölgelerde yoğunluk oluşturur. İstanbul’daki en büyük üniversite olan İstanbul Üniversitesi ağırlıklı olarak Beyazıt ve etrafında bulunuyor. Bu civarda pek çok farklı yurt seçeneği mevcuttur. Bunun yanı sıra Beşiktaş ve çevresi özel yurt seçeneği bakımından şanslı sayılabilecek yerler arasındadır. Bu çevrede pek çok üniversitenin yerleşkesinin bulunması yurtların bu alanı seçmesine sebep olmuştur. Avcılar ve yakınları da yurt seçenekleri bakımından göz atılabilecek yerlerdendir. Bu çevre yine İstanbul Üniversitesi’nden dolayı kalabalık yerler arasında sayılır. Bahçelievler ve çevresinde Marmara Üniversitesi yerleşkesi sebebi ile özel yurtlar mevcuttur.