Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

İstanbul Özel Kız Yurtları

İstanbul Özel Kız Yurtları

İstanbul, ülkemizin üniversite eğitimi bakımından en çok tercih edilen şehridir. İstanbul’da dokuz adet devlet ve kırk adet vakıf üniversitesi olmak üzere kırk dokuz adet üniversite eğitim hayatına devam ediyor. Bu kadar üniversitenin olduğu bir şehirde on binlerce öğrenci eğitim görür. Her sene binlerce öğrenci de üniversite sınavını kazanarak eğitim görmeye başlar. Durum böyle olunca üniversite öğrencileri için konaklama önemli bir unsur olarak hem öğrencilerin hem de ailelerin aklında yer tutar. İstanbul özel kız yurtları özellikle şehir dışından okumak için gelen kız öğrenciler için en çok araştırılan konular arasındadır.

 

İstanbul Özel Kız Yurtları Seçenekleri

İstanbul özel kız yurtları hitap ettikleri okullar ve bulundukları yere göre farklı seçeneklere sahiptir. Neredeyse her yerinde üniversite bulunsa da belli yerlerde yoğunluk daha fazladır. İstanbul Üniversitesi en büyük ve kalabalık üniversite olması ile Beyazıt ve çevresinde yurt yoğunluğu fazladır. Beşiktaş ve çevresinde pek çok farklı üniversitenin yerleşkesi bulunması sebebi ile bu çevrede de yurt seçeneği fazladır. Bunlara ek olarak İstanbul’un pek çok farklı yerinde yurt seçenekleri bulunabilir. Önemli olan şartları sağlayan ve öğrencilere konaklama rahatlığı sunacak olan yurdu bulmaktadır.

 

İstanbul Özel Kız Yurtları Olanakları

İstanbul özel kız öğrenci yurtları  içerisinde en öne çıkanlar öğrenciler için daha fazla olanak sunanlardır. Yurtların olanakları bakımından artık neredeyse hepsi açık büfe kahvaltı ve benzeri olanaklar sunuyor. Ancak günümüz şartları ile öğrenciler çok daha fazlasını talep ediyor. Spor salonu imkânı bunların arasında yer alır. Öğrenciler boş zamanlarını burada değerlendirerek stres atabilirler. Odalarda televizyon bulunması pek çok yurt için lüks sayılabilecek konulardandır. Bunun yanı sıra sosyal imkânları olan yurtlar diğerlerine göre öne çıkar. Yurt seçeneklerini bir arada değerlendirebilmek için sizlere hizmet veriyoruz.