En Uygun Yurtlar -> İstanbul Özel Yurtlar -> İstanbul Özel Kız Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Kız Öğrenci Yurtları

İstanbul Özel Kız öğrenci Yurtları Sunduğu Avantaj ve İmkanlar

İstanbul özel kız öğrenci yurtları sunduğu avantajlar arasında için aradıkları huzur, mutluluk, güven ve iyi arkadaş ortamını da birlikte getirmektedir. Zorlu sınav döneminin ardından alınan puan doğrultusunda bir tercih listesi hazırlanır. Tercih sonucunda da artık hangi üniversite de hangi şehir de okuyacağınızı öğrenirsiniz. Bu dönem oldukça heyecanlıdır. Yeni bir hayat ve yeni bir serüven demektir ve bu serüvene bir de İstanbul gibi bir şehir eklenince devreye öğrenci yurtlarının arayışı girer. Günümüzde üniversite öğrencilerinin çoğunlukta olduğu yerlerden birisi de İstanbul’dur. Burada rahat bir öğrencilik dönemi geçirmek için rahat ve konforlu bir yurt seçmeniz gerektiğini de unutmayın. Öğrenci yurtları konusunda belirli şeylere dikkat etmeniz gerekir. Bunlarda şu şekilde sıralanabilir; Özel yurda kayıt yaptırmadan önce öğrenciler sitemizden kendilerine uygun hizmeti sunacak yurtlar iletişime geçmektedir.

İstanbul’daki Kız Yurtlarının Olanakları

Genellikle aileler kız çocukları için hassas olup onlar için önemli olan yurdun giriş çıkış saatleri öğrenilmelidir. Kantin, dinlenme odası ve spor salonu gibi sosyal alanlarının olup olmadığı öğrenilmelidir. Öğrenci yurdunun Yurt Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış olmalıdır. Yemek saatleri ve servis ediliş şekilleri hakkında bilgi alınması gerekir.  Listemiz de biz bunları kız öğrenciye önceden sunmaktayız, böylelikle öğrenci seçimini önceden yapmasını, aynı anda birçok özel yurt ile iletişime geçip İstanbul’daki kız yurtlarının ve fiyatlarını öğrenmeleri sağlamaktayız. Burada kız öğrencilerin arama koşullarında yapması gereken, tavsiyemiz kız öğrencilere tüm yurtları dikkatli şekilde incelemeleridir.

İstanbul Kız Öğrenci Yurtları Bakımından Avantajları Nelerdir

Kız öğrenci tarafından oldukça merak edilen bir konu olan özel yurtların avantajları nelerdir veya ev de mi kalmak bir öğrenci için daha iyidir. İstanbul’da üniversite de okuyan kız öğrenciler bu konuda tecrübe edinmiş olup genel bilgiye bakıldığında aslında eve çıkan birçok öğrenci kız yurdunun rahatlığını ve avantajlarını aramaktadır. Özel kız öğrenci yurtlarının sunduğu imkanları, bir evde bulmak kız öğrenci için zordur. Okuldan döndüğünde hazır bir yemek, sabah kalktığında bol çeşit kahvaltı sunan açık büfe ilk etapta gelen rahatlıklardır. Kız öğrenci istediği zaman yurdun sunduğu imkanlar doğrultusunda spor salonu, ortak sosyal alanlar, arkadaş grupları ile oturduğu kantin vb. mutluluk içeren etkinlikleri ev de bir öğrenci bulamaz. Bu yüzden daha çok avantaj sunmaktadır. En asıl konu bir kız öğrenci kız yurdu tercih ettiğinde ailesinin aklında güvenlik ve öğrencinin rahat ettiği konusunda huzurlu olacaktır. İstanbul büyük bir şehir ve her konumda uygun ev bulmak zor olacaktır, fakat üniversitenize yakın birçok kız öğrenci yurtları bulmak kolaydır. Rahatlıkla yakın İstanbul kız öğrenci yurtları seçebilir ve derslerinize saatinde yetişmeniz daha kolay olur. 

Öğrencilik Hayatı ve İstanbul Özel Kız Öğrenci Yurtları Sunduğu Hizmetler

Yoğunlukla kız öğrencilerin birinci tercihi arasında gelmektedir. İstanbul’da eğitim hayatı demek birçok yeni başlangıç demektir. Yeni başlangıçlar için doğru seçimler yapabilmek çok önemlidir bu da nerede kalacağız sorusu akla gelmektedir. İstanbul’u yeni kazan bir öğrenci ilk öğrenci yurtları araştırmaktadır. Kız öğrencilerin aileleri özellikle güvenlik ve aile konforu sunduğu için kız öğrenci yurtlarını tercih etmektedirler. İstanbul özel kız öğrenci yurtları konusunda seçiminizi yapıyorken değerlendirmeniz gereken birçok seçenekler olacağı için size bunu daha kolay sunan bir yurt arama rehberi eşlik edecektir. En uygun yurtlar için en iyi arama rehberliğini yapmaktadır. Bir yanan öğrenci arayış içinde bir yandan ailesi onun için yurtlarla tek tek görüşmesi yoracaktır ki bu yüzden sizlere hızlı sonuçları sunmaktayız.


Bir İstanbul Kız Öğrenci Yurtları Seçiminde Dikkat Etmesi Gereken Konular Nelerdir?

Öncelikle kız öğrenciler yurdun sunduğu hizmeti iyi incelemelisiniz. Bunun yanı sıra bire bir karar verdiğiniz yurtlara gidip yerinde kontrol etmelisiniz. İkinci olarak yıllık sözleşmelerde mutlaka İstanbul’daki üniversite özel yurtların size neler sunduğunu tek tek madde halinde yazılı halde almalısınız. Eksik hizmet veya taahhüt yerine getirip getirmediğini böylece çözebilirsiniz. Ring servis hizmeti sunuyorum diyen bir yurda mutlaka kazandığınız okula ring hizmeti olup olmadığını sorun, sonrasında sorunlar yaşamamınız adına. İstanbul özel kız öğrenci yurtları maalesef hitap ettiği üniversiteleri gösteri ring servisimiz var der ama 10 tane üniversiteye hitap ediyorsa 5 araç gönderir. Oda içinde ben bunları sunuyorum deyip sizlere eksik ihtiyaçlarınızı giderecek şeyler vermemesine özen gösterin. Özellikle günlük temizlik yapılıyor diye ilanlarda yer alan maddeye dikkat ediniz, gerekirse bunu sözleşmenize günlük odam temizlenecektir diye madde koydurunuz. Hijyen ve temizlik önemli bir konudur. Yurt için de kullanıla bilir alanları bizzat önceden ziyaret ediniz.

Peki İstanbul Kız Öğrenci Yurtları Seçimlerin de Aileler Nelere Dikkat Etmeli?

Aileler kızları konusunda oldukça hassastırlar ve oldukça bu konuda haklıdırlar.  En önemlisi güvenlik özelikle bir aile için güvenlik tedbirler alınıyor diye inceleme yapmalı ve öğrenciler için ek olarak ne gibi hizmetler yanında sunulup sunulmadığının incelemeli. Özel öğrenci yurdunda güvenlik görevlisi ve personeller hakkında bilgi almalıdır. Ayrıca veli bildirimleri ne şekilde olup olmadığını teyit etmeli. Aile özellikle öğrenciye sunulan yemekhaneyi ve oranın mutfağını görmeli. Her konuda emin olmanız gerekmektedir bunu unutmayın. Sağlıklı bir yaşam sunan İstanbul kız öğrenci yurtları  mutlaka kız öğrenci için mutlu bir yaşam alanını dönüşür. Her aile bu görevleri yerine getirdiğinde ortak odalarda kalan kız öğrenciler de bir birlerinle daha iyi anlaşır, tercihen ailenin dikkat ettiği her ortak konu kendi kızında aynı davranışlar sergilemesi gerektiğine inanabilecek bir birey olacaktır. Aile yurt seçiminde üniversiteye ulaşımın nasıl olduğunu dahi çözmeli ve aklında herhangi bir soru kalmamalıdır.

İstanbul Özel Kız Öğrenci Yurtları, istanbul kız yurtları, istanbul kız öğrenci yurtları

İstanbul Kız Yurtları Neden Tercih Edilmeli

Kız öğrenciler İstanbul gibi bir metropol kentte güvenlik konusuna çok dikkat etmeleri gerekmektedir.  Kız öğrencilerin rahat etmeleri açısından her türlü imkânı, konforu İstanbul kız öğrenci yurtları sağlamaktadır. Ayrıca öğrenci için günlük aktivitelerini yapabileceği, eğlenceli ve keyifli ortamı bulabileceği bir yerdir. En güzel yanı bir kız öğrenci için okuldan döndüğünde yemeğinin saatinde hazır olması motivasyonuna değer katacaktır ve bu olanaklar kız öğrencilere tam kapsamlı sağlanmaktadır. Eğitim hayatına yeni bir başlangıç için İstanbul kız yurtları tercihi doğru bir seçimdir.

İstanbul Kız Yurtları Neden İdeal Bir seçim?

Öğrenci için oldukça ideal bir seçim İstanbul gibi 20 milyonu aşkın bir şehirde öğrenci yurdunda kalmak. Nedenini soracak olursanız. Birincisi güvenlik üst düzeyde olması. İkincisi okuldan döndüğünüz de yemek hazır mı değil mi derdinin olmaması. Samimi arkadaş ortamının olması devamlı olarak yalnızlık hissinden arınmaya neden olur. Aktivite ortamlarının çok olması, eğlenceye yönelik iyi vakit geçirebilmenizi sağlar. Aile konforunda evinizin huzurunda bir rahatlık seçeneği yer alırken tek başına bir evin derdine girmek ideal bir seçenek değildir açıkçası. Genellikle kız öğrenciler tarafından güvenilir olduğu için ve özel yurtlar konaklama alanını öğrencilere daha rahat yaşam standarları sunduklarından öğrenci yurtları tercih etmektedir.

Compare listings

Karşılaştırmak