Ara

İstanbul Kız Öğrenci Yurtları

İstanbul Kız Öğrenci Yurtları

En çok üniversite öğrencisini kendine çeken bir şehirdir İstanbul. Yoğunlukla kız öğrencilerin birinci tercihi arasında gelmektedir. İstanbul’da eğitim hayatı demek birçok yeni başlangıç demektir. Yeni başlangıçlar için doğru seçimler yapabilmek çok önemlidir bu da nerede kalacağız sorusu akla gelmektedir. İstanbul’u yeni kazan bir öğrenci ilk özel yurtları araştırmaktadır. Kız öğrencilerin aileleri özellikle güvenlik ve aile konforu sunduğu için kız öğrenci yurtlarını tercih etmektedirler. Siz bu konuda seçiminizi yapıyorken değerlendirmeniz gereken birçok seçenekler olacağı için size bunu daha kolay sunan bir yurt arama rehberi eşlik edecektir. En uygun yurtlar için en iyi arama rehberliğini yapmaktadır. Bir yanan öğrenci arayış içinde bir yandan ailesi onun için yurtlarla tek tek görüşmesi yoracaktır ki bu yüzden sizlere hızlı sonuçları sunmaktayız.

Bir Kız Öğrenci İçin Yurt Seçiminde Dikkat Etmesi Gereken Konular Nelerdir?

Öncelikle kız öğrenciler yurdun sunduğu hizmeti iyi incelemelisiniz. Bunun yanı sıra bire bir karar verdiğiniz yurtlara gidip yerinde kontrol etmelisiniz. İkinci olarak yıllık sözleşmelerde bir yurdun size neler sunduğunu tek tek madde halinde yazılı halde almalısınız. Eksik hizmet veya taahhüt yerine getirip getirmediğini böylece çözebilirsiniz. Ring servis hizmeti sunuyorum diyen bir yurda mutlaka kazandığınız okula ring hizmeti olup olmadığını sorun, sonrasında sorunlar yaşamamınız adına. Bazı yurtlar maalesef hitap ettiği üniversiteleri gösteri ring servisimiz var der ama 10 tane üniversiteye hitap ediyorsa 5 araç gönderir. Oda içinde ben bunları sunuyorum deyip sizlere eksik ihtiyaçlarınızı giderecek şeyler vermemesine özen gösterin. Özellikle günlük temizlik yapılıyor diye ilanlarda yer alan maddeye dikkat ediniz, gerekirse bunu sözleşmenize günlük odam temizlenecektir diye madde koydurunuz. Hijyen ve temizlik önemli bir konudur. Yurt için de kullanıla bilir alanları bizzat önceden ziyaret ediniz.

Peki İstanbul Kız Öğrenci Yurtları Seçimlerin de Aileler Nelere Dikkat Etmeli?

Aileler kızları konusunda oldukça hassastırlar ve oldukça bu konuda haklıdırlar.  En önemlisi güvenlik özelikle bir aile İstanbul özel kız öğrenci yurtları için güvenlik tedbirler alınıyor diye inceleme yapmalı ve öğrenciler için ek olarak ne gibi hizmetler yanında sunulup sunulmadığının incelemeli. Özel yurt'ta güvenlik görevlisi ve personeller hakkında bilgi almalıdır. Ayrıca veli bildirimleri ne şekilde olup olmadığını teyit etmeli. Aile özellikle öğrenciye sunulan yemekhaneyi ve oranın mutfağını görmeli. Her konuda emin olmanız gerekmektedir bunu unutmayın. Sağlıklı bir yaşam sunan özel bir yurt kız öğrenci için mutlaka mutlu bir yaşam alanını dönüşür. Her aile bu görevleri yerine getirdiğinde ortak odalarda kalan kız öğrenciler de bir birlerinle daha iyi anlaşır, tercihen ailenin dikkat ettiği her ortak konu kendi kızında aynı davranışlar sergilemesi gerektiğine inanabilecek bir birey olacaktır. Aile yurt seçiminde üniversiteye ulaşımın nasıl olduğunu dahi çözmeli ve aklında herhangi bir soru kalmamalıdır.

 

Öğrencilik Hayatı ve İstanbul Kız Öğrenci Yurtlarında Yaşamak

Oldukça ideal bir seçim İstanbul gibi 20 milyonu aşkın bir şehirde öğrenci yurdunda kalmak. Nedenini soracak olursanız. Birincisi güvenlik üst düzeyde olması. İkincisi okuldan döndüğünüz de yemek hazır mı değil mi derdinin olmaması. Samimi arkadaş ortamının olması devamlı olarak yalnızlık hissinden arınmaya neden olur. Aktivite ortamlarının çok olması, eğlenceye yönelik iyi vakit geçirebilmenizi sağlar. Aile konforunda evinizin huzurunda bir rahatlık seçeneği yer alırken tek başına bir evin derdine girmek ideal bir seçenek değildir açıkçası. Genellikle kız öğrenci konaklama alanını öğrenci yurtları olarak tercih yapmaktadır.