İstanbul Erkek Yurtları

İstanbul erkek yurtları, Üniversiteyi kazanan gençler büyük bir heyecan içinde, yıllarını geçirecekleri şehirlerin yollarını tuttu. Tabi bu noktada en önemli kıstas, kalacak yer sorunsalı. Aslında pek çok ilde ve ilçede, erkek öğrenciler için konaklayacak onlarca yer bulunuyor. İstanbul da bunlardan biri. Ancak her birinin farklı özellikleri ve farklı ücretleri söz konusu. İşte ayrıntılar.

İstanbul Erkek Yurtları, Odadaki Kişi Sayısına Göre Değişiyor

Her ilde olduğu gibi odadaki kişi sayısına göre değişiklik gösteriyor. Örneğin kişi tek başına konakladığında ödeyeceği tutar daha yüksekken, birkaç kişiyle konakladığında bu tutar otomatikman düşüyor. Tabi bu noktada öğrenciler anlaşabilecekleri birkaç arkadaş ile aynı odaya çıkmayı daha uygun buluyor.

Yurdun Nerede Olduğu Önemli

İstanbul erkek öğrenci yurdu fiyatları yurdun bulunduğu noktaya göre de değişiklik gösteriyor. Yurt eğer, ilgili üniversitenin yakınlarında yer alıyor ise daha yüksek ücretle tutuluyor. Ancak uzaksa ve toplu taşıma kullanılması gerekiyor ise bu durumda ödenecek tutar düşüyor. Öğrencilerin çoğu genellikle İstanbul özel erkek öğrenci yurtlarında  kendi okullarına yakın bir yurtta kalmayı tercih ediyor. Ayrıca yurdun bulunduğu konumun sosyal yaşam noktalarına olan uzaklığı da fiyatı etkileyen diğer kıstaslardan.

Yurt Olanakları Rakamları Değiştiriyor

Belki de yurt fiyatlarını en çok değiştiren konu yurt olanakları. Çünkü İstanbul’da bulunan erkek öğrenci yurtlarında otopark ve yüzme havuzu hizmetlerine kadar pek çok alternatif bulunuyor. Erkek öğrenci yurtları İstanbul bu olanaklara göre değişiklik gösteriyor. Ayrıca yurdun güvenlik personelinin olup olmadığı, yemek olup olmadığı, odada çamaşır makinası, banyo, mutfak olup olmadığı gibi ayrıntılar da öğrencilerin ilgisini çekiyor. Çünkü bazı yurtlarda mutfaklar ve banyo gibi alanlar ortak kullanım noktası olabiliyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak