Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

İstanbul'da Okumak ve Okumaya Karar Veren Öğrenciler İçin İstanbul Yurt Fiyatları

İstanbul'da Okumak ve Okumaya Karar Veren Öğrenciler İçin İstanbul Yurt Fiyatları

Üniversite'de okuyan öğrencilere en iyi rehberliği yapmaktan mutluluk duyduğumuz en uygun yurtlar olarak istanbul'da okumaya karar verecek olan öğrencilere yurt fiyatlarını derledik. 2019 yılı için de yeni üniversiteye hazırlıklar ufaktan başladı, bir çok lise son öğrencisin de üniversite heycanı söz konusu. Çoğu öğrenci İstanbul'da bir üniversite kazanmanın hayali peşine şimdiden düştü. Sizlere burada İstanbul'da okumaya karar veren kişilere yardımcı olacağız. Öncelikle İstanbul gibi büyük ve dünyanın göz bebeği bir şehirde öğrenci olmak hayli göze zor gelmektedir. Nedeni ise şehrin kalabalık olması, ve ulaşım gibi dezavantaj sorunları olmaktadır. Öğrenci bu hayali kururken mutlaka en iyi yolu belirlemelidir. Yeni gelecek olan öğrencilere kesinlikle tavsiyemiz özel yurt bakmalarıdır. Tabi bir çok öğrenci ev'de kalma hayali kurar, fakat özel yurtların sağladığı avantajları ev de tek başına gidermek zor olacaktır. Bu'nun yanı İstanbul'da kiralar çok yüksek olduğu için özel yurtlar fiyat konusun da daha cazip olur. Bir ev kirasına 1500 TL veren öğrenci bunun yanı sıra aidat,doğal gaz, elektirik, su, internet vb. faturalar eklenince yaklaşık  2000 TL aylık gider olacaktır. Özel yurt hizmeti sunan bir işletme size her şey dahil 500 TL - 1500 TL arası fiyatlar da sunma imkanı yüksektir. 

 

Öğrencilik Hayatın da Ekonomi Yapmak Önemli olduğuna İstanbul Yurt Fiyatları Tam Size Göre

İstanbul gibi bir şehirde eğitim düşünenler en başta işin ekonomisini düşünürler ki geldikleri şehir ile harcamaların aynı olmayacağından öğrenci farkındadır. İstanbul bir çok avantajı sunar ama yanında ciddi anlamda pahalılığı da sunar. Durum böyle olunca en temel başlangıç İstanbul'da konaklamaya çok fazla harcama yapmamaktır. Öğrenci kendi ekonomisine göre en başta özel yurt rahatlıkla bulabilir. Fiyatları tek tek talep edebilir ve aralarında kıyaslama yapabilir. Öğrenciye her koşulu sağlayan ve iyi fiyatlarda hizmet veren en iyi İstanbul yurt fiyatları sunan bir çok özel yurt mevcuttur. En uygun yurtlar öğrenci dostu bir yurt arama rehberi olduğu için bu konuda öğrencinin fiyat odaklı düşüncelerini de çözmüştür. Öğrenci yapması gereken biraz zaman ayırıp kendine göre olanı özel yurtlar arasından doğru tercihi yapabilmesidir.

 

En Doğru Seçimlerden Bir Tanesi İstanbul Yurt Fiyatlarını İncelemek

Öğrenci karar aşamasında oldukça zorlana bilir fakat, doğru seçimi yaptıklarında eğitim hayatı boyunca rahat etmelerini sağlayacaktır. Özel yurtlar, fiyatlar konusunda öğrenciye oldukça uygundur. Asıl burada ki soru siz öğrenci olarak kendinize nasıl bir yurt aradığınıza bağlı. Standart normal şartları sunan bir yurt mu? Yoksa lüks hizmet veren bir özel yurt mu. Bazı öğrenciler lüks yurtlarda kalabilmekte ailesinin durumu iyi olduğundan elindeki avantajı bir evde kalmaktan da her şeyi dört dörtlük suna bilen bir özel yurdu tercih etmekte. Böyle lüks yurtlar İstanbul'da 2500 TL - 3000 TL arasında ve daha üstün de olabilir. Sunduğu imkanlar çoktur, otopark, havuz, spor salonu, her öğrencin kendine özel odası, sinema solanları istediği her saat yemek imkanı, açık büfeler vb. bir çok imkan olunca fiyatı da yüksek olacaktır. Standart şartlarda üniversiteye yakın da yurt bulmanız İstanbul'da kolay, özel yurtlar genellikle hitap ettiği üniversitelerin çevresinde konumlanırlar. 500 TL - 1000 TL arası sabah kahvaltı veren, akşam yemeği veren özel yurtlar da bulunmakta.