Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

İstanbul Avrupa Yakası Yurtlar

İstanbul Avrupa Yakası Yurtlar

İyi bir üniversite kazanmak ve iyi bir şehirde öğrenci olmak her gencin hayalidir. Özellikle büyük şehirler, kaliteli okulları ve eğlenceli sosyal yaşamlarıyla, her yeni dönemde bütün öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Büyükşehirler arasında öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir olan İstanbul, kalabalık ve maddi açıdan zorlayıcı bir şehir olsa da her yıl çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Yeni bir şehirde yeni bir hayata başlamak için evlerinden uzaklaşan gençler, öncelikle hem manevi hem de maddi olarak kendilerine uygun bir yurt arayışına girerler. Özellikle üniversitelerin yoğun olarak bulunduğu Avrupa Yakası’nda iyi bir yurt bulmak, öğrencilerin ilk karşılaştıkları problemler arasında. İstanbul Avrupa Yakası yurtlar, imkânları ve okullara olan uzaklıklarına göre fiyat bazında değişiklik gösterebiliyor.

İstanbul Avrupa Yakası Yurtlar Belirlenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son dönemlerde sürekli geliştirilen ve yenilenen öğrenci yurtları, yeni bir yerde hayata başlayacak öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek için hizmet veriyor. Neredeyse lüks bir otelle eşdeğer imkânlar sunan yurtlar, bu imkânlarıyla doğru orantılı olarak fiyatlandırma yapıyor. İstanbul özel yurtlar seçiminde öğrenciler, öncelikle bütçeleri doğrultusunda hareket etmelidir. Yurdun güvenlik özellikleri, okula yakınlığı, öğrencilerin spor vb. etkinlikleri yapabilecekleri alanların varlığı, ders çalışma alanlarının donanımı yurt ücretlerini belirleyen etkenlerdir. İstanbul kalabalık ve yoğun trafiğe sahip bir şehir olduğu için, öğrencilerin okullarına yakın yurtları tercih etmeleri, öğrencilere öğrenim hayatları boyunca büyük kolaylık sağlayacaktır.

 

 

İstanbul Avrupa Yakası Yurtlar Eğitim ve Sosyal Hayatı Nasıl Etkiler?

İstanbul Avrupa Yakası yurtlar, bulundukları semtlerde entelektüel birikim yapabilmek ve vizyonunuzu genişletebilmek için çok fazla olanak sunuyor. Üniversite eğitimi dışında kendinizi geliştirebilmek için çok fazla kurs seçeneği de olan şehir, eğitim sonrası staj ve iş olanaklarıyla da öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılıyor.