Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

Erkek Öğrenci Yurtları İstanbul

Erkek Öğrenci Yurtları İstanbul

Aileden uzakta üniversite eğitimi almak zorlu bir süreçtir. Başka şehre yerleşmek ve yaşamak buna ek olarak üniversite eğitimini tamamlamaya çalışmak zorlayıcı zamanların yaşanmasına sebep olabilir. Bu zor zamanların en önemli görülen konusu konaklamadır. Öğrencilerin güvenilir ve rahat bir yerde konaklaması için pek çok farklı seçenek bulunur. Ancak hangisinin imkânlarının neler olduğu, güvenilir ve konforlu  olup olmadığı ve benzeri sorular her zaman sorulur. Bu noktada İstanbul özel erkek öğrenci yurtları ve diğer seçenekler hakkında bilgi vermek üzere faaliyet gösteriyoruz.

 

Üniversitelere Yakın Erkek Öğrenci Yurtları İstanbulda Hangi Bölgelerde Var?

İstanbul erkek öğrenci yurtları birçok bölgede özellikle üniversite çevrelerinde öğrencin rahat edebilmesi adına konumlandırılmaktadır. Pek çok farklı etkene göre öğrenci ve ailesinin rahat olabilmesi için iç özellikleri buna göre belirlenir. En önemli konulardan bir tanesi yurdun üniversitelere uzaklığı görülür. Özellikle İstanbul gibi kalabalık ve büyük şehirlerde uzak noktalara ulaşım zor ve zaman alıcıdır. Bunun için okula yakın yurtlar her zaman çok tercih edilir. Bu yurtlar diğerlerine göre daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Bunun yanı sıra yurdun sahip olduğu imkânlarda yurdun fiyatını etkiler. Tek kişilik oda seçeneği, spor veya sinema salonu, özel ders çalışma odası gibi imkânlar dolayısıyla yurt fiyatları biraz daha yükselebilir. Öğrencilerin kendilerini güvende hissetmesini sağlayan güvenlik önlemleri de fiyat noktasında belirleyici olacaktır.

Her Cebe Uygun İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları

İstanbul’daki özel yurtları hece  uygun fiyatta arayanlar hiç te az sayılmayacak kadardır. Özel yurtları tercih edenler bakımından düşünüldüğünde uygun fiyatlı seçenekleri arayanlar biraz daha sakin alanlara göz atmaları gerekebilir. Üniversite yakınında bulunmayan ve otobüs ya da metro gibi seçenekler ile ulaşabilecekleri yurtlar bu noktada ideal olacaktır. Bunun yanı sıra odaların kalabalık olduğu yurtlar daha uygun fiyatlara sahip olabilir. Erkek öğrenci genellikle konumdan uygun olanları tercih ettiği için İstanbul erkek yurt fiyatları listesinden arama yapmaktadır.