Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

Çankaya Kız Öğrenci Yurdu

Çankaya Kız Öğrenci Yurdu

 İmkanlar ve Konfor Bakımından Çankaya Kız Öğrenci Yurtları

Kız öğrenciler için Çankaya kız öğrenci yurtları içinde 1, 2, 3 ve 4 kişilik odalar bulunmaktadır. Öğrenci yurtlarındaki odaların içinde yatak, ders çalışma masası, elbise dolabı, televizyon, tuvalet ve banyo gibi seçenekler bulunmaktadır. Bunun dışında yurtta kız öğrencilerin istedikleri gibi kullanabildikleri açık mutfak, ders çalışma odası, spor odası ve etkinlik odası gibi ortamlar bulunmaktadır. Yurt temizliği yurt yetkilileri tarafından haftada iki gün yapılmaktadır. Yurtlarda kız öğrencilere sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği verilmektedir.

Kız Öğrenci Okuluna Uzak Mesafede Yurt Seçmesi Durumunda

Üniversitenize uzak bir konumda bulunan bir öğrenci yurdunda kalmaya karar verdiniz ve okulunuza uzak bir mesafesi varsa eğer Ankara gibi bir şehirde ulaşım imkanları üst düzeyde olduğu için pek bir sorun teşkil etmeyecek. Tabii ki yakın bir yurda benzemez fakat bazen okulunuza uzak mesafedeki bir yurt size daha iyi yaşam imkanları sunabilir ve uygun ücretlere hizmet verebilir. Kız öğrenci genellikle Aile imkanlarına göre hareket eder. Yine de bu şartları düşündüğümüz için en uygun Ankara kız öğrenci yurtları üniversite mesafe bazlı arama özelliği ile üniversite öğrencisine en iyi yurt rehberi olmuştur. Böylelikle kayıt olduğunuz veya okuduğunuz üniversitenin dört bir yanında bulunan yakın ve belirli mesafede ki Ankara kız öğrenci yurtları bulmanız çok kolay olacaktır.

Çankaya Kız Öğrenci Yurtları Genel Konumları

Ankara'nın en işlek caddelerine yakın konumlarda bulunan öğrenci yurtlarının yanı sıra üniversitelerin çok yakınında da Ankara kız öğrenci yurtları bulunmaktadır. Bu öğrenci yurtları belli bir standartta oluşturuldukları ve sürekli denetimden geçtikleri için kız öğrenciler için oldukça güvenilirdir. Ayrıca yurtların merkezi konumda olması öğrencilerin sosyal hayata daha rahat bir şekilde katılabilmelerini sağlamaktadır. Kız öğrenciler için şartları gayet iyi seviyede olan bu yurtlarda kalma fiyatları da oldukça ekonomik ve hemen hemen her bütçeye uygundur.