Ara

Beyoğlu Özel Yurtlar

Beyoğlu Özel Yurtlar

Üniversite dönemlerinde en çok sorun edilen konuların başında barınma gelir. Ancak doğru bir yurt bulunduğu zaman bu sorun da tamamen ortadan kalkacaktır. İşte bundan dolayı öğrencilere ve ailelerine yurt bulma konusunda rehberlik edecek bir yurda ihtiyaç vardır. Bu yurtlar pek çok konuda farklılıklar göstermekle beraber temel amaç olarak öğrencilere sıcak bir aile ortamı sağlamayı amaç edinmişlerdir. İstanbul Beyoğlu özel yurtları arasında erkek yurtları ve kız yurtları olmak üzere iki ayrı yurt seçeneği mevcuttur. Aynı zamanda nadiren de olsa karma yurtlara da rastlanabilir.

Yurtlardaki Oda Kapasitesi ve Odalara Dair

Yurtlar konusunda en çok dikkat edilmesi icap eden konuların başında odaların kaç kişilik olduğu gelir. Ne de olsa öğrenciler belki de dört yıl boyunca aynı odada barınacaktır. Hal böyle olunca Beyoğlu özel yurtlarında kaç kişilik odaların mevcut olduğu da düşünülür. Genel olarak iki, üç ve dört kişilik odalar rağbet görmekle beraber tek kişilik odalar da mevcuttur. Ancak maddi açıdan yüksek bir külfeti olduğundan nadiren tercih edilir. Bu yurt odaları arasında banyosu ve tuvaleti odanın içinde olanlar bulunduğu gibi banyo ve tuvaletin ortak olduğu yurtlar da mevcuttur.

Beyoğlu Özel Yurtlarda Öğrencilere Sağlanan İmkanlar Nelerdir?

 

İstanbul Beyoğlu özel yurtlar öğrencilerine sağladığı çok sayıda imkan vardır ki bunların başında öğrencilerin yirmi dört saat boyunca sıcak sudan yararlanabilme imkanıdır. Buna ek olarak öğrencilere kablosuz internet hizmeti sunulması, oda temizliği ve buna benzer kat hizmetlerinin sunulması ve nihayet yurtta yer alan çamaşır yıkama ve ütü imkanları da bir eğitim öğretim yılını kalite bakımından etkileyecek unsurlar arasından sadece birkaç tanesidir. Aynı zamanda yurtların konumları da genel olarak üniversite yerleşkelerine yakındır.