Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Öğrencilerin Merakla Beklediği Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2019 Taban Puanları Açıklandı

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve  Başarı Sıralamaları açıklandı. 2019 yılı aday öğrenciler için düzenlediğimiz puanlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

 

 2019 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir.

 

Bilgilendirme: Burada verilen puanlar geçen sene yerleşen adayların puanları olup YÖKATLAS’tan alınmıştır Sayfamızdaki verilerin tamamı YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

 

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği tercih edecek olan kız ve erkek öğrenciler, detaylı şekilde incelemelerini ve üniversitelere göre analizler yapmalarını öneriyoruz. Özellikle karadeniz bölgesinde bulunan üniversite ve fakülteler bu alanda eğitim alacak olan öğrencileri beklemektedir. 

 

 

 

Bölüm Üniversite Adı Fakülte Puan Türü Genel Kontejan Taban Puan
Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği ORDU ÜNİVERSİTESİ Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi SAY 10 222,86102
Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON) Sürmene Deniz BilimleriFakültesi SAY 20 220,99087
Balıkçılık TeknolojisiMühendisliği (İngilizce) (%50 İndirimli) GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE) Deniz Bilimleri Fakültesi SAY 4
Balıkçılık TeknolojisiMühendisliği (İngilizce) (Burslu) GİRNE ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE) Deniz Bilimleri Fakültesi SAY 1