Ankara Özel Erkek Yurtları

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden birisi başkent Ankara’dır. Özellikle eğitim öğretim döneminin başlaması ile şehirdeki kalabalık neredeyse 2’ye katlanmaktadır. Pek çok üniversiteyi bünyesinde barındıran Ankara ülkemizdeki öğrenci bakımından en kalabalık şehirlerden birisidir. Öğrenciler için çok iyi bir şehir olan Ankara’da öğrenciler bütün ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirler. Tabi ki bu kadar öğrenci Ankara’ya geliyor ancak öğrencilerin kalacak yer bulmaları biraz zor olabiliyor. Pek çok öğrenci devlet yurtlarına yerleşebiliyor ancak yerleşemeyenler Ankara özel erkek yurtları içinde kendileri için en uygun olan yurdu bulmaya çalışıyor. Öğrenci bakımından çok kalabalık olan şehirde öğrenciler için fazlasıyla devlet ve özel yurtlar bulunmaktadır. Ancak çoğu öğrenci özel yurtları tercih etmektedir.

Özel Yurt Ayrıcalıkları

Hem Ankara’da hem de diğer şehirlerde maddi olarak kendilerine uygun bir yurt bulan öğrenciler hiç düşünmeden özel yurtlarda kalmayı tercih etmektedirler. Bunun başlıca sebebi özel yurtlarda odaların tek kişilik veya 2-3 kişilik olmasıdır. Hem rahatlık ve konfor açısından hem de mahremiyet açısından öğrenciler için özel yurtlar oldukça cazip gelmektedir. Bunun yanında özel yurtların çalışma odaları, tuvalet banyo temizlikleri, yemek çeşitleri devlet yurtlarına göre 1 adım öndedir. Bu kriterler de Ankara özel erkek öğrenci yurtları öğrencilerin tercih etmesinde baş rol oynamaktadır.

Konumu

Öğrenciler için 1 diğer önemli olan kriter ise yurtların konumudur. Ankara gibi bir yerde merkeze yakın olan bir yurt bulmak öğrenciler için oldukça faydalı olacaktır. Çünkü hem şehir merkezine ulaşım çok kolay olduğu için yurda ulaşım da çok kolay olacaktır hem de herhangi bir ihtiyacı olduğunda hemen şehir merkezine gidip ihtiyacını halledebilecektir. Ayrıca şehir içindeki konumu yanında yurdun okula yakınlığı da oldukça önemlidir. Yurtların okullarına yakın olması öğrencilerin ulaşımda harcadıkları süreyi azaltacak ve kendilerine daha çok vakit ayırmalarını sağlayacaktır.

Fiziki Durumu

Kaldığımız binaların sağlam olması elbette önemlidir. Öğrenciler de yurt seçiminde kalacakları yurdun fiziki yapısının sağlam olmasına, tuvalet banyo gibi yerlerin eskimemiş, rutubetlenmemiş olmasına,

odaların ve çalışma odalarının geniş ve konforlu olmasına dikkat etmektedirler. Üniversite öğrencileri için başkentte pek çok özel yurt bulunmaktadır. Özel yurtların fiyatları genellikle aylık 1 milyar ve üzerinde olmaktadır.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak