Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

Ankara Kız Yurtları Seçimi

Ankara Kız Yurtları Seçimi

Ankara pek çok üniversite öğrencisinin lise yıllarından beri gitmek istediği, üniversite hayallerini kurarken hayallerinde yer verdiği bir şehirdir. Şehirde pek çok üniversite bulunması şehrin nüfusundaki öğrenci oranını arttırmaktadır. Şehir öğrenciler için oldukça iyi bir şehirdir. Gerek pek çok AVM'sinin olması, gerek ekonomik olarak ucuz olması gerekse pek çok öğrenci olmasından dolayı öğrenci nüfusunun fazla olması gerekse ulaşımın kolay olması öğrenciler açısından avantajlı durumlardır. Şehre gelen öğrencilerin bazıları devlet bazıları ise özel yurtlarda kalmaktadır. Özel yurdu genellikle kız öğrenciler tercih etmektedirler. Ankara kız yurtları şehre gelen kız öğrenciler için fazlasıyla yeterlidir ve çoğu yurdun durumu oldukça iyidir.

 

Ankara Kız Yurtları tercihi yapılırken nelere dikkat edilmeli?

Özel öğrenci yurtları özellikle kız öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Özel yurtlara bakış devlet yurtlarında odada kalan kişi sayısının fazla olması ve yeterli temizliğin sağlanamaması kız öğrencilerin özel yurtlarına yönelmesine sebep olmaktadır. Özel yurtlar genellikle 1 kişilik veya 2 kişilik olmaktadır bu da kız öğrenciler için oldukça iyi bir durumdur çünkü bu yurtlar hem temizlik hem de konfor açısından çok iyi hizmet vermektedirler. Özellikle yemek konusunda da devlet yurtlarına göre önde olan özel yurtlar maddi durumu yurt ücretini karşılayabilen her öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Ankara özel kız öğrenci yurtları bu anlamda kaliteli hizmet, güven, konfor sunmaktadır.

 

Ankara kız yurtları özel ve devlet farkları

Devlet ve özel yurtlar arasındaki en bariz fark odalarda kalan öğrenci sayısıdır. Devlet yurtlarında odalar kalabalık olmakta ancak özel yurtlarda odalar tek kişilik bile olabilmektedir. Bunun yanında özel yurtlarda temizliğin daha titiz bir şekilde yapılması da tercih edilmesini sağlamaktadır. Fiyat açısından özel  yurtlar da oldukça ekonomiktir. Bir diğer fark ise devlet yurtları genellikle 500-600 kişi civarında öğrenciyi barındırırken özel yurtların çoğu  daha makul oranlarda  kontenjan açmaktadırlar.