Ara

Ankara Erkek Yurtları

Ankara Erkek Yurtları

Erkek öğrenciler üniversite yaşamlarında kız öğrencilerden daha fazla zorlanıyor. Çünkü belki de hayatında hiç ütü yapmamış, yemek pişirmemiş, çamaşır yıkamamış gençler, ilk kez yalnız kaldıklarında afallayabiliyor. Tabi bu nedenle özel yurtlarda bu hizmetlere dair pe çok alternatif bulunuyor. Ankara’da bulunan erkek öğrenci yurtları da genellikle yemekli olmak özellikleri ile ön plana çıkıyor. Sabah kahvaltı ve akşam da öğle yemeği veren Ankara erkek yurtları diğer pansiyonlara göre daha fazla tercih ediliyor. Ancak bazı erkek öğrenciler mutfağın da yer aldığı yurtlarda kalmayı tercih edebiliyor. Hatta bu yurtların bazılarında çalışma masası, dolap ve komedinin dışında oturma grupları da yer alıyor.

Yıkama ve Ütü Hizmetleri

Erkek öğrenci yurtlarında söz konusu olan diğer bir hizmet de yıkama ve ütü. Ancak her yurtta böyle bir ayrıcalık bulunmuyor. Bazı yurtlarda çamaşır makinası ve ütü bulunuyor. Öğrenciler kendi çamaşırlarını yıkayabiliyor ve ütüleyebiliyor. Ayrıca bazı günlerde oda temizlikleri ve çarşaf değiştirme hizmetleri de Ankara erkek yurtların da bulunuyor.

Geniş ve Ferah Odalar

Ankara erkek yurtları tek kişilik olabileceği gibi, birden fazla kişi şeklinde de kullanılabiliyor. Oldukça geniş ve ferah olan odaların bazılarında balkon ayrıcalığı da bulunuyor. Ayrıca bazı yurtlarda kafeterya ya da kantin de bulunuyor. Genellikle merkezi noktalarda yer alan erkek öğrenci yurtları Gazi ve Ankara üniversitelerinin bazı kampüslerine yürüme mesafesinde yer alıyor. Ankara özel erkek öğrenci yurtları Yine pek çok üniversitenin kampüsüne giden toplu taşımalara da yakın noktalarda bulunuyor.

 

Otel Konforunda Konaklama

Ankara erkek yurtlarının pek çoğunda açık büfe kahvaltı ve spor salonu gibi ayrıcalıklar bulunuyor. Öğrenciler boş zamanlarını spor yaparak değerlendirebiliyor ve sabah kahvaltısı için ayrıca bir uğraş vermek zorunda kalmıyor. Ankara’nın soğuk havasına karşın merkezi ısıtma sistemleri ile sıcacık tutulan yurtlar öğrenciler için bir evden farksız oluyor. Otel konforundaki yurtların bazılarında öğle ve akşam yemeği de veriliyor. Yurtların yemek konusunda hijyen anlayışı takdir edilesi. Ayrıca öğrenciler için kesintisiz sıcak su ve internet hizmeti de bulunuyor. Bazı lüks yurtlarda öğrenci araçlarına özel otoparklara da yer veriliyor. Güvenliği bulunan ya da kameralar ile izlenen bu yurtların ücretleri diğer yurtlara göre farklılık gösteriyor.