Ankara Erkek Öğrenci Yurtları

Ankara erkek öğrenci yurtları, en çok üniversite barındıran şehirlerinden birisi olan Ankara’da her yıl pek çok üniversite öğrencisi eğitim öğretim döneminde şehre akın etmektedir. Zaten kalabalık bir şehir olan Ankara öğrencilerin gelmesi ile iyice kalabalık olmaktadır ancak öğrenciler Ankara’da okumaktan gayet memnundur hatta Ankara’da okumayan çoğu öğrenci de burada okumayı hayal etmektedir. Öğrencilerin bu şehri sevmesinin amacı hem ekonomik olarak diğer şehirlere göre öğrenciler için daha uygun hem pek çok eğlence mekanının bulunması hem de ulaşımın şehrin farklı noktalarına kolaylıkla sağlanması başlıca nedenlerdendir.

Ayrıca şehirdeki üniversitelerin neredeyse hepsinin hem dünya çapında hem de ülkemiz çapında çok başarılı üniversiteler olması şehri daha da cazip kılmaktadır. Şehre gelen üniversite öğrencilerinin en büyük sorunlarından birisi de yurt sorunudur. Ankara’da öğrenciler için pek çok yurt bulunmaktadır. Bu yurtların bazıları özel bazılar ise devlet yurdudur. Ankara özel erkek öğrenci yurtları öğrenciler için oldukça iyi yerlerde konumlanmıştır ancak yurdun özel yurt veya devlet yurdu olması hem fiyatları değiştirmekte hem de yurdun hizmetini değiştirmekte böylece öğrencilerin 2 yurt çeşidinden birisini seçmesi gerekmektedir.

Ankara Erkek Öğrenci Yurtları Özel Yurt Seçimi

Özel yurtlar genellikle devlet yurtlarına göre çok daha az öğrenci kontenjanı bulundururlar. Ankara’da ortalama bir özel erkek öğrenci yurdu 150 kişiliktir. Ayrıca özel yurtlarda odalar genellikle tek kişilik veya 2 kişiliktir. Bu da öğrencilerin özel yurtları seçmesindeki en büyük etkenlerden birisidir. Özel yurtlarda odalardaki kişi sayısının az olması öğrenciler için mahremiyet açısından ve kendisini rahat ve güvende hissetmesi açısından oldukça önemlidir. Ayrıca ev konforun da hizmetleri bulunan Ankara erkek öğrenci yurtları, her çeşit yemeğin, suit odaların, oda içinde bir çok imkanın, özel oyun odalarının, sinema odaları gibi bir çok etkinliği içinde barındıran özel yurtlar özel yurtlarda mevcuttur.

Ankara Erkek Öğrenci Yurtları  Devlet Yurdu Seçimi

Devlet yurtları daha çok kişiyi bir arada barınıdır ve kapasiteleri yüksektir.  Ancak devlet yurtlarında odalar 4-5-6-8 kişilik olabilmektedir. Bu da öğrencilerin şikayetçi oldukları tek konudur. Devlet yurtlarının genellikle şehir merkezinde olmaları da öğrenciler açısından oldukça büyük avantaj oluşturmaktadır. Fakat rahatlık konfor açısından özel yurtlar tercih edilmektedir. Devlet yurtlarına göre özel yurtların ücretleri daha yüksektir ve sunulan hizmet kalitesi de buna g öre değişmektedir.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak