Ara

Blog -> Üniversite bilgilendirme platformu | Bölüm Tanıtımları

Öğrencinin konaklama ve eğitim süresi boyunca ihtiyaçlarına cevap veren tek site. Öğrencilerin eğitim hayatın da en uygun konaklama yapabilecekleri özel yurtları yanı sıra, eğitim hayatında ihtiyacı olan ders notları, eğitim açısından tüm bilgileri, bölüm tanıtımları, bölüm taban puanları sunarak öğrenciye en iyi rehberliği yapıyoruz.

Ankara Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Ankara Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları

Sınav stresini geride bırakan öğrenciler gelecekteki mesleklerine karar verirken, yaşayacakları yeni şehirlerindeki yurtlarını da seçiyorlar. Hem bütçelerine uygun olması hem de okullarına ulaşımın pratik olması öğrencilerin yurt seçimlerindeki en önemli belirleyicilerden. Ankara erkek öğrenci yurtları fiyatları semtler bazında çok fazla değişim göstermezken, devlet yurdu ve özel yurt arasındaki farklar, fiyatlarda kendini gösteriyor.

Ankara Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Yurt Özelliklerine ve Şartlarına Nasıl Yansır?

Öğrenciler ve aileler öncelikler bütçeleri doğrultusunda yurt seçimi yaparlar. Öğrencilerin kalacakları odalardaki kişi sayısı, odalarının donanımları, hijyenik ve ihtiyaçları karşılayabilecek düzeyde olması ilk akla gelen özelliklerden. Bu özellikler yurt fiyatlarını belirleyen ana etkenlerdendir. Yurdun güvenlik özellikleri, öğrenciler için sağlanan ders çalışma ortamlarının özellikleri, yemekhanelerin düzeni ve temizliği ise fiyatları belirleyen diğer etkenlerdendir.

Ankara’da devlet üniversitelerinden ODTÜ, Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nin kendi öğrenci yurtları bulunuyor. Ancak bu yurtlar belirli kapasitede olduğu için, öğrencilerin başarı durumu ve ekonomik düzeylerine bakılarak öğrenci yerleştirmesi yapılıyor. Yurtların okullara olan uzaklığı Ankara erkek öğrenci yurtları fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan bir diğer etkendir. Merkezde bulunan kampüslerin ulaşım sorunu olmazken, daha uzak yerlerde konumlanmış okulların kendi servisleri olduğundan yine ulaşım öğrenciler için sorun oluşturmuyor.

Ankara Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Hakkında

Ankara’da, Ankara erkek yurt fiyatları aylık 600 lira ile 1800 lira arasında değişiyor. Devlet yurduna yerleşemeyen ya da özel yurdu tercih eden öğrencilerin ödediği yurt bedelleri, devlet yurtlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Özel yurt fiyatları da öğrencilere sundukları imkânlara göre belirleniyor. Son dönemlerde yeni yapılan yurtlar, öğrencilere tanıdığı lüks konaklama imkânları ile dikkat çekerken, belirlenen fiyatlar sadece belirli kesimden öğrencilere hitap ediyor.